Leginkább magyar irodalom és történelem órán lehet kihasználni az alkalmazás előnyeit szerintem, de - mint utaltam rá - bármilyen órán bele lehet csempészni a tananyagba érdekességképp.
A kooperációt is erősítheti az osztályon belül, ha egy közösen szerkeszthető időszalag elkészítése a feladat.
Jelenleg az informatika fejlődésével kapcsolatban hoztam létre egy idővonalat, mégpedig néhány magyar tudós nevét és találmányát mutatom be (kiegészítve néhány pedagógiai utalással), ezzel is erősítve az érzést, hogy hazánk is büszkélkedhet tehetséges emberekkel.:)
Kattints ide az idővonal megtekintéséhez!
A weboldalakról:
Nehézséget okozott számomra, hogy a legtöbb helyen napra pontosan kellett megadni az esemény időpontját, ám ennyi információ sokszor nem áll rendelkezésünkre. Végül a http://www.tiki-toki.com/ weboldal mellett döntöttem, ahol már be lehetett állítani a dátum formátumát. Hátteret, kezdőképet is szabadon választhatunk, még az események közti távolságot is be tudjuk állítani, tehát kreativitásunknak és fantáziánknak kevésbé szab határt. Egyedül a beillesztett linkek elérése nem egyértelmű szerintem, a ,,Find out more" gombra kattintva jelenik meg az opcionálisan beállított weblap, de különösebben nem hívják fel a figyelmet a link létezésére.
Praktikusságát tekintve hasonló véleményen vagyok, mint a gondolattérképnél: könnyen bővíthető és korrigálható, bárki számára elérhető, animálható, így kényelmesebb online készíteni időszalagot, mint papíron tollal-ceruzával.
Felhasznált források:
- Dr. Raffai Mária: A hazai számítástechnika története, Alexander Alapítvány, 2000
- Mérföldkövek a magyar informatika történetében Kovács Győző írása
- Okos magyarok, magyar feltalálók a világban Csabai Csaba írása