Készítettem egy 90 perces matematika óratervet, melyben kombinatorikai feladatok gyakorlása a cél játékosan.
Az óravázlat és a Smart Notebook file ITT tekinthető meg.
2015. december 5., szombat
2015. december 2., szerda
Digitális források
A Pitagorasz-tétel tanításához kerestem néhány digitális anyagot, amivel érdekesebbé lehet tenni az óra menetét. Először az alábbi GIF-et mutatnám be a diákoknak:
Megkérdezném tőlük, hogy szerintük miért lehetséges, hogy a 2 kisebb négyzet alapú téglatestből az összes folyadék kitölti az alsó téglatestet. Ezután rátérnék konkrétan a Pitagorasz-tétel ismertetésére az alábbi videó segítségével: http://zanza.tv/matematika/geometria/pitagorasz-tetel
Legódarabkákkal is illusztrálnám, hogy a 2 befogóra emelt négyzetek területének összege megegyezik az átfogó fölé emelt négyzet területével, majd egy videóval ugyanezt bemutatnám, csak más elrendezésben:
Végül jöhetnek a feladatok. Egy vicces képpel hoznám meg a kedvüket, ami egy elrontott feladat a derékszögű háromszög átfogójának kiszámolásával kapcsolatban. Nyomatékosítanám, hogy nem erre a megoldásra vagyok kíváncsi a számolások során! :)
Találtam egy jó online tesztet, a hátránya csupán annyi, hogy angolul vannak a kérdések. Ha nem ismerik ezt az idegennyelvet a diákok, akkor közösen meg lehet oldani a feladatokat a tanár tolmácsolásával, egyéb esetben akár önállóan is lehet dolgozni.
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)